Obserwatorzy

28 września 2015

nie bądź świnia, wspieraj!

demotywatory.pl

Wsparcie to jedna z najważniejszych, najpotrzebniejszych rzeczy w życiu. Zwykle najbardziej potrzebne jest, kiedy coś zaczyna się nie układać. Choć w chwilach szczęścia też jest ważne, nie mówię, że nie.
Wsparcie daje nam poczucie bezpieczeństwa. Nawet zwykłe "nie martw się, będzie dobrze" sprawia, że na sercu robi się lżej...choć na chwilę ;) Oczywiście od słów znacznie lepsze są gesty, jak przytulenie, czy całus w czoło (+50 do poczucia bezpieczeństwa!), ale wiadomo- nie zawsze jest to możliwe. Schody zaczynają się, gdy ktoś bagatelizuje nasz problem, reaguje śmiechem lub zmienia temat. Taktyka dobra...na chwilę! Na dłuższą metę robi się to męczące. I....to właśnie wtedy zaczynamy się zastanawiać, czy ta relacja aby na pewno ma sens? Nie każdy jest dobrym pocieszycielem- okej, ale zawsze warto się odrobinę wysilić, spróbować pomóc,a nie "zamykać się" na tę drugą osobę. Sama ze swoim problemem jesteś najsłabsza.... A teraz pomyśl, czy gdybyś chciała się wyżalić (licząc że usłyszysz choć JEDNO dobre słowo), to byłoby Ci miło wiedząc, że właśnie zostałaś olana ciepłym moczem? Wspieranie nie boli,serio! ;) a może dać dużo radości... i nadziei ;)

6 komentarzy:

 1. Wsparcie osób bliskich jest bardzo ważne :D Ja zawsze mogę liczyć i na przyjaciółkę i na rodzinę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wsparcie jest bardzo ważne :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Człowiek sam sobie nigdy nie da rady, potrzebuje wsparcia w zyciu :-) ;-) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele osób myli przyjaźń, z kumplem, czy kolegą.... mamy milion znajomych na FB, a w chwilach kryzysu, smutku, deprechy, okazuje się, że nie ma ani jednej osoby, której można się wyżalić, poagadac :/ to smutne :/

  pozdrawiam Cię moja blogowa bliźniaczko :) hehe :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepiej bym tego nie ujęła!

   Usuń
 5. Uważam ze wspieranie innej osoby jest bardzo ważne,.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś - zostaw po sobie ślad! :)